O mnie


Moja przygoda ze zdrowym stylem życia rozpoczęła się ponad 8 lat temu. Zapalnikiem do podjęcia zmian było moje coraz gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zaczęłam odczuwać w swoim ciele różnego rodzaju dolegliwości, których efektem było zmęczenie, złość, frustracja, czasem nawet agresja oraz chaos. Emocje te (niestety) często odbijały się na moich najbliższych i osobach z mojego otoczenia a następnie ze zdwojoną siłą wracały do… mnie. Dzisiaj mam świadomość, że cierpiałam nie tylko ja, ale ważne dla mnie osoby.W wieku trzydziestu kilku lat czułam się zmęczona i sfrustrowana życiem. W głębi duszy jednak wiedziałam, że nie tak powinno ono wyglądać i że ja nie chcę tak żyć. W tamtym czasie uważałam jednak, że żyję zdrowo, dlatego tak trudno było mi poskładać przyczyny mojego ‘słabego’ samopoczucia ze stylem życia, jaki prowadziłam, bo zwyczajnie (jak się później okazało), moja wiedza na temat zdrowia była praktycznie zerowa.Elementy układanki zaczęły powracać na swoje miejsce, kiedy postanowiłam wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie we własne ręce. Przeczytałam w tym czasie setki różnych publikacji i książek o tematyce zdrowia zarówno fizycznego, psychicznego oraz duchowego. Krok po kroku, dzień po dniu, wraz ze zdobywaną wiedzą zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, sposoby pielęgnacji ciała na bardziej naturalne, a także uczyłam się zmieniać swój sposób myślenia i codziennego funkcjonowania na bardziej pozytywny. Pracuję ze swoim ciałem oraz umysłem przez cały czas, stosując różnego rodzaju techniki i sposoby, zaczerpnięte głównie z Ajurwedy, medycyny chińskiej i ludowej. Stanowią one bazę w moim życiu, bo dzięki nim zrozumiałam, że lekarstwem na wszystkie nasze bolączki jest.. nasz własny umysł i organizm, funkcjonujące w zgodzie z rytmami natury. W trakcie swoich poszukiwań odkryłam też, że istnieją tylko dwie przyczyny naszych dolegliwości: toksyny w naszych ciałach i umysłach oraz niedożywienie organizmu. O tym, jak sobie z tym poradzić będę szerzej pisać w kolejnych publikacjach. Podpowiem, jak oczyszczać ciało, co jeść, ale też jak jeść, kiedy jeść i ile jeść, aby odzyskać energię i witalność. Będę się z Tobą dzielić przepisami kulinarnymi, z których korzystam na co dzień oraz tymi, które odkrywam na bieżąco. Przygotowywanie zdrowych posiłków, podobnie jak odkrywanie tajników funkcjonowania naszego ciała i umysłu to moje dwie największe pasje. Kroku dotrzymuje im tylko muzyka, która jest dla mnie największym wynalazkiem tego świata. A to dlatego, że potrafi wywołać cały wachlarz przeróżnych emocji i tak mocno porusza czułe struny. Dla mnie jest odzwierciedleniem wrażliwości człowieka. 

 


Pokarm dla mojego ciała stanowią głównie warzywa i owoce, w formie gotowanej jak i surowej, w postaci świeżo wyciskanych soków, a także kasze, ziemniaki, ziarna, nasiona i orzechy, niektóre zioła. Nabiał i mąka dla mnie nie istnieją, choć kiedyś stanowiły podstawę mojej diety. Bardzo rzadko (raz na kilka miesięcy) jem w niewielkich ilościach jajka czy mięso z zaufanego źródła. Z tego powodu nie nazywam się wegetarianką. Trudno to wszystko razem włożyć do jednej szuflady. W sumie to nawet dobrze, bo szablonowość to nie moja bajka. Życie bez niej daje mi zwyczajnie większą wolność wyboru i spokój ducha. Mój sposób odżywiania nie jest jednak fanaberią. Styl życia, jaki prowadzę wypracowałam na podstawie obserwacji swojego organizmu i tego, co służy mu najlepiej. Dziś wiem, że warzywa i owoce to pokarm, który dla mojego ciała i samopoczucia jest najbardziej odpowiedni. Roślinne jedzenie kocham za różnorodność smaków, kolorów, zapachów i faktur, a także za niezliczoną ilość możliwości ich przygotowania i łączenia:). Pokarmem mojej duszy i umysłu są dobre myśli i nawyki, dbałość o codzienny relaks i odpoczynek, unikanie stresu oraz skupianie się na rzeczach, które przynoszą mi radość i satysfakcję z życia.Celem tego bloga jest pokazanie Ci, że nie musisz być lekarzem, znać nazwy chorób czy też trudnych terminów medycznych, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie. Świadomość, że nie jesteś bezsilny, ale że to Ty sam jesteś kreatorem własnego życia i zdrowia da Ci moc, siłę oraz napełni Cię spokojem i entuzjazmem w dążeniu do osiągnięcia pożądanych rezultatów zdrowotnych.Przedstawione przeze mnie na tym blogu techniki, sposoby i rozwiązania dotyczące zdrowia są wyłącznie propozycjami, z których możesz skorzystać lub nie. Niektóre z nich, tak jak to było u mnie, mogą zachwiać wszystkim, w co do tej pory wierzyłeś i zmienić zupełnie Twoje myślenie oraz podejście do tematu zdrowia i życia. Zachowaj więc otwarty umysł i serce – one wiedzą najlepiej! Nie wszystkie techniki będą odpowiednie dla każdego, bo każdy z nas jest inny. Dlatego czytaj z otwartą głową, poznawaj swoje ciało, wyciągaj wnioski i decyduj. Zaufaj sobie i mądrości swojego ciała. To Twoje zdrowie i życie!Zapraszam!

Ania,Wszystkie porady, informacje, opisy technik i rozwiązania zawarte na tym blogu służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mogą zastąpić porad ani pomocy wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie przedstawionych tu informacji ani ewentualne szkody, również z tytułu roszczeń medycznych i/lub cywilnych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © zorientowana.pl , Blogger